Gospodarska/Privredna komora Grada Mostara i AHK( Njemačka vanjskotrgovinska komora) zajedno su osmislili praktični seminar o izvoznom menadžmentu koji će biti sproveden u pet gradova: Mostar, Sarajevo, Banja Luka, Beograd i Skoplje. Projekt je rukovođen od strane Otvorenog regionalnog fond programa za vanjsku trgovinu njemačkog GIZ-a (Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH).

U rujnu  je održana obuka trenera  u Beogradu i Sarajevu koju su vodili Alexander Märdian  (AHK)  i Jens Müller (GKM). U Sarajevu su budući predavači primili certifikate te tako postali AHK- certificirani treneri. Treneri za područje Hercegovine su  Dr. Mia Glamuzina i g-din Saša Rosić-Milinković. Certifikate im je dodijelila gospođa  Susanne Hartmann, voditeljica ORF Foreign Trade i g-din Jasmin Valjevac koji je ujedno i menadžer ovog projekta.

Čestitke učesnicima!

Inače,  “Export Management Seminar” će otpočeti sredinom studenog u Mostaru i biti će sproveden u suradnji GKM-a i LOGOSA, koji je inače član Komore. Sve izvozno orijentirane i zainteresirane kompanije su pozvane da pošalju svoje zaposlenike na 40-satnu obuku.