Udruga za ekologiju i ekonomski razvoj "Eko-energija" Mostar, u suradnji s Ekonomskim fakultetom Univerziteta "Džemal Bijedić", u petak je u Mostaru u Gradskoj vijećnici organizirala znanstveno-stručnu konferenciju "Primjerima dobre poslovne prakse ka bržem razvoju Grada Mostara".

Na konferenciji su predstavljani potencijali za razvoj Mostara, Hercegovine i BiH, kao i konkretnih primjera bh. tvrtki i uspješnih poduzetnika.

Primjerima dobre poslovne prakse i razvoja predstavili su se Tešanj i tešanjski poduzetnici i gospodarstvenici iz Mostara.

U okviru konferencije o razvoju metalne industrije Hercegovine govorio je prof. dr. Safet Isić, dok je o razvitku Tešnja izlagao dr. Ismar Alagić, a o infrastrukturi prostornih podataka dr. Salem Bubalo, ravnatelj Zavoda za prostorno planiranje Grada Mostara.

Konferenciju su otvorili gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić, predsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH Edin Mušić te načelnik Tešnja Suad Huskić.

U izjavi za novinare gradonačelnik Bešlić je govorio o tome kako će na konferenciji izneseni primjeri dobre poslovne prakse biti od koristi za grad Mostara, koji u jednoj sinergiji između akademske zajednice, lokalne vlasti i gospodarstvenika mogu dati rezultat.

Konkurentan Mostar, u gospodarskom smislu, prvenstveno se temelji na razvoju poduzetništva, ali i turizma gdje postoje veliki potencijali. Uvrštavanje Starog mosta na UNESCO-ov popis, kao prvog spomenika iz BiH, svakako je bio poticaj za ozbiljna razvoj turizma u Mostaru.

Komora/Bljesak