U ponedjeljak, 19. ožujka 2018., njemačka veleposlanica Christiane Hohmann posjetila je Mostar. Predsjednik Gospodarske/Privredne Komore Grada Mostara  Vjenceslav Leko istaknuo je kako mu je bilo zadovoljstvo ugostiti veleposlanicu Christiane Hohmann, prilikom čega su razmijenili informacije i mišljenja o nekim aktualnim pitanjima.

Tom prigodom članovi Upravnog odbora GKM-a su izvijestili veleposlanicu o statusu strukovnog obrazovanja u Hercegovačko-neretvanskom kantonu, a posebne teme bile su razvoj nastavnog plana i programa, prvi učenici koji su radili u sklopu tog projekta te trening mentorstva.

Daljnje teme bile su različite mjere gospodarskog razvitka i proces pridruživanja Europskoj uniji koji ima visok prioritet kako za veleposlanicu Hohmann tako i za Gospodarsku/Privrednu Komoru Grada Mostara.

Njemačka veleposlanica je izrazila veliko zanimanje za poboljšanje ekonomske i socijalne situacije u Hercegovini. Svi sudionici smatraju ovaj sastanak velikim uspjehom te su otvoreni za nastavak pozitivnog i konstruktivnog dijaloga između njemačkog veleposlanstva i Gospodarske/Privredne Komore Grada Mostara.