Zlatko Papac preuzeo je predsjedničko mjesto u Gospodarskoj komori Mostara prije deset dana. Novi predsjednik zajedno sa svojim suradnicima je već održao sastanak s gradonačelnikom Mostara Ljubom Bešlićem, kao i nizom partnerskih udruga. Teme razgovora su bile rješavanje problema u gospodarstvu, jačanje suradnje, pomoć lokalnoj zajednici, piše Večernji list.

Sastanak s Bešlićem

– Želimo da se stvara pozitivno ozračje, da ljudima pokažemo kako se u ovome gradu može opstati zahvaljujući radu. Mi smo ovoga tjedna imali sastanak s gradonačelnikom Ljubom Bešlićem. Razgovaralo se o aktualnim temama, ponudili smo podršku za projekte za koje smatramo da ih treba podržati u gradu – govori nam Papac na početku razgovora. Gospodarska komora Mostara trenutačno ima 55 članica, a već se planiraju nova širenja. – Želimo pomoći Mostaru, napredovanju zajednice u kojoj živimo. Mi smo konkretna, kreativna snaga koja može pomoći napretku Mostara. Naša isključiva želja je da podržimo sve projekte koji će Mostaru donijeti napredak – naglašava Papac.

Veliku pomoć GKM-u daje Njemačka. Njemačka vlada je čak poslala izaslanika Jensa Mullera u GHM kako bi pomogao uspostavljanju sustava, povezivanje njemačkog gospodarstva i Hercegovine…

– Ruka pomoći u savjetovanju, investiranju, projektima je svakako dobrodošla – komentira naš sugovornik. Papac je istaknuo i kako federalna Vlada čini važne korake kako bi se poboljšala poslovna klima u entitetu, te se nada kako će se taj trend nastaviti.

Pomoć vlasti

– Mi ulažemo svoj novac, vrijeme, znanje u nove projekte, radnike i svakako očekujemo da nam u tome procesu pomogne i vlast.Sve naše članice plaćaju sve naknade državi, a ako se nastavi poboljšavati poslovna klima, svakako ćemo imati mogućnost za otvaranje novih radnih mjesta, ulaganja… Očekujemo i od sastanka koji je najavljen u Mostaru između SDA i HDZ-a BiH da će se u pitanja o kojima se razgovara biti uključena i tema Mostara. Grad bez Gradskog vijeća ne može napredovati. Stagniramo, što svakako ne želimo – zaključuje naš sugovornik.

U GKM-u se nadaju kako će uskoro ponovno biti otvoren šalter za pomoć gospodarstvenicima koji je ranije radio pri gradskoj upravi. On je spaljen tijekom nereda prošle godine, a trenutačno je u tijeku njegova obnova. Početak rada šaltera bio bi od velike pomoći za gospodarstvenike.