Program praksi se provodi uz podršku Savezne vlade SR Njemačke i uz koordinaciju Odbora njemačkog gospodarstva za suradnju s istočnom Europom i Fondacije Zoran Đinđić iz Beograda. U Bosni i Hercegovini je Predstavništvo njemačke privrede u BiH kao lokalni partner uključen u izbor kandidata i provođenje programa.

Program stipendija njemačkog gospodarstva utemeljen je 2003. godine, a u 2016. po 11 put nudi studentima, odnosno apsolventima fakulteta u Bosni i Hercegovini mogućnost obavljanja prakse u trajanju od tri do šest mjeseci u jednom od njemačkih poduzeća. Program se osim na Bosnu i Hercegovinu odnosi i na ostale zemlje iz regije. Praksa se provodi u uglednim vodećim njemačkim poduzećima iz različitih područja, kao što su energetika, automobilska industrija, turizam, elektrotehnika, mediji, revizija, industrija potrošnih dobara, bankarstvo, projektni menadžment, zaštita okoliša i poljoprivreda. Stipendisti kroz ovaj program dobivaju uvid u poslovnu i organizacijsku kulturu njemačkih poduzeća, ostvaruju kontakte i stječu dragocjeno radno iskustvo.  Program nudi stipendije za studente viših godina, apsolvente i diplomirane studente sa prvim radnim iskustvom, maldje od 30 godina.

Detaljnije informacije o programu možete naći na: www.stipendienprogramm.org

Kontakt:

Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft