Vanjskotrgovinska komora BiH pozvala je privrednike da joj do 28. avgusta / kolovoza dostave nove prijedloge za dopunu postojeće Odluke o privremenoj suspenziji i smanjenju carinskih stopa kod uvoza sirovina i repromaterijala.

– Najkasnije do četvrtka, 28. avgusta / kolovoza dostavite nam svoje prijedloge za proširenjem ove liste sa proizvodima koji su u skladu sa kriterijumima Odluke, imajući i vidu da se tarifne suspenzije mogu isključivo odobriti za materijale i sirovine koje se koriste u vlastitoj proizvodnji i koje se ne mogu nabaviti na domaćem tržištu u količini i kvalitetu potrebnom za proizvodnju – ističu iz Komore.

Prijedlozi se mogu dostaviti popunjavanjem formulara sa tačno navedenim tarifnim brojem i opisom proizvoda iz Carinske tarife 2016 na mejl koji se može naći na veb stranici Vanjskotrgovinske komore, prenosi ekapija.com

Nakon završenog roka za dostavljanje prijedloga, Komora će obavijestiti Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH o zahtjevima privrednika.

Iz Komore podsjećaju da postojeća Odluka Savjeta ministara BiH o privremenoj suspenziji i privremenom smanjenju carinskih stopa kod uvoza određene robe važi do 31. decembra / prosinca.