Njemačko veleposlanstvo u BiH je povodom 25. obljetnice njemačkog ujedinjena, 1.10. 2015., organiziralo svečani prijem u Gimnaziji "Obala" u Sarajevu.

Uzvanicima se obratio veleposlanik Savezne Republike Njemačke, gospodin Christian Hellbach, koji je u svom pozdravnom govoru naglasio važnost uključenja BiH u procese europskih integracija.

Organizirana svečanost bila je i prigoda za mnoge bilateralne razgovore. Tako su predstavnici GKM-a zajedno sa predstavnicima Aluminija d.d. (Ružica Udovičić i Marinko Ostojić Sušac)  imali priliku razgovarati s  g-dinom Christian Hellbach i g-dinom Frank Werner (prvi sekretar Njemačke ambasade za razvojnu suradnju) o različitim pitanjima od zajedničkog interesa.

Predstavnici Gospodarske/Privredne Komore grada Mostara (GKM) na ovoj svečanosti bili su potpredsjednik Komore g-din Vlado Jerkić i g-din Jens Mueller, stručnjak za gospodarski razvoj u Komori.

Gospodin Jerkić, direktor ALBA d.o.o. BiH je i službeni je predstavnik Udruge gospodarstvenika Hercegovine pri Gospodarskoj komori Njemačke (AHK) koja je kooperacijski partner GKM-a. Predstavnici Komore su tako imali priliku razgovarati i s gospodinom Sanjin Purgić (AHK) o novim projektima iz područja gospodarstva.

Vlado Jerkić (potpredsjednik GKM i direktor ALBA d.o.o.), Jens Mueller (GKM), Christian Hellbach (njemački ambasador u BiH), Ružica Udovičić (Aluminij d.d. direktorica), Marinko Ostojić Sušac (izvršni direktor za ekonomsko-financijski, računovodstveni i komercijalni poslovi)